fbpx

תכנית למידה אישית

תכנית למידה אישית

השארת פרטים

 • אני לומד ולומד ולא מצליח
 • הוא לא עוזר לעצמו
 • הוא לא אוהב ללמוד.
 • אם הוא ישקיע הוא יצליח
 • לא שולט בקריאה
 • לא מבין את הנלמד
 • לא מסודר, לא מאורגן.
 • הוא כבר מתוסכל מהכול, אני לא יודעת מה לעשות.
 • הוא חכם אבל לא מצליח במבחנים.
 • אמירות כאלה ואחרות מהורים וילדים אנו שומעים במכון מידי יום.

  הילד מבצע אבחון המאתר לקויות למידה ומופנה עם האבחון לבית הספר שנותן לילד עזרה בהתאם ליכולות המוסד החינוכי.  במקרים רבים, ומעידים על כך יועצים ומורות שילוב מבית הספר עזרה זו אינה מספיקה.

 • במרכז גלאי גיבשנו תכנית בהתאם לניסיון הרב שרכשנו באבחונים ובשיחות עם הורים, תלמידים וצוותי בית הספר המתמקדת בלמידה המותאמת אישית לילד. תכנית זו בניגוד להוראה המתקנת הקלאסית מתייחסת לילד כמכלול ולא רק בתחום הלימודים. מטרתה לסייע לו בקשייו הלימודיים כדוגמת קשיים בקריאה, בכתיבה בהבנה ובהבעה , קשיים בזיכרון ובהתארגנות, אך גם מתייחסת להיבטים נוספים ומסייעת לילד להתמודד עם חסמים רגשיים וחברתיים שהקשיים יצרו או להיפך. העצמה רגשית שתסייע לילד להיות פנוי רגשית יותר ללמידה ובכך תקדם אותו ותסייע לו סופסוף לחוות הצלחות. ההתייחסות תהיה גם בפן החברתי ותתבטא בלמידה בקבוצה קטנה של עד 3 ילדים. במסגרת הקבוצה נאפשר לילד "למידת עמיתים" שנמצאה כמפעילה השפעות חיוביות על מגוון רחב של תוצאות חברתיות-רגשיות, כולל הערכה עצמית מוגברת ושיפור היחס לנושא וללמידה. בנוסף ההוראה משלבת גישות מסורתיות, אך גם מתחדשות, למידה רב חושית, למידה, תוך הישענות על חוזקות הילד, אמצעים טכנולוגיים בלמידה ועוד.

 • התכנית כוללת גם ליווי ויעוץ וליווי הורים מול ועדות בית ספריות.

צרו קשר

המחופשים ביותר

מבחן BRC הוא מבחן נוירולוגי ממוחשב שתפקידו לסייע לאנשי המקצוע להבין את הקשיים עימם מתמודד המטופל, לעזור להגיע לאבחנה מדויקת ולהתאים תכנית טיפול באופן אישי לכל מטופל.

אבחון או מבחן דידקטי הוא תהליך באבחנה של לקויות למידה. האבחון מתבצע על ידי איש מקצוע מתחום תורת ההוראה, ובו נבדקות יכולות קוגניטיביות כגון חשיבה ועיבוד מידע, כישורי קריאה, הבנת הנקרא וכתיבה, זיכרון והתארגנות. מטרת האבחון היא לסייע באיתור סיבות לכשלים לימודיים במטרה לבנות או לשפר תוכנית לימודים מותאמת על מנת לאפשר ללומד למצות את יכולותיו הלימודיות.

בדיקת TOVA היא בדיקה ממוחשבת מסוג CPT) Continuous Performance Test) או בעברית – מבחן התפקוד המתמשך. דוגמאות נוספות למבחנים מסוג זה הם בדיקת ה-BRC, מוקסו וכדומה. הייחודיות של הבדיקה היא שהיא לא דורשת ידע מוקדם של שפה או חשבון לשם ביצועה, כמו בדיקות ממוחשבות אחרות.​

אבחון מוקסו : מבחן מוקסו : MOXO TEST : MOXO הינו כלי עזר מדעי שפותח בארץ לאבחון והערכה טיפולית של הפרעות קשב וריכוז. זהו מבחן ממוחשב חדשני

אבחון פסיכודידקטי בוחן את תפקודו הלימודי של התלמיד, ובעצם- תפקודו של אדם בכל גיל ובכל תחומי החיים, מושפע לא רק מיכולותיו השכליות. פעמים רבות אנו מסתכלים על מכלול הגורמים המעורבים בחייו.
שני ילדים בעלי יכולות קוגניטיביות דומות יתפקדו בבית הספר באורח שונה לגמרי אם, למשל, האחד מגיע מסביבה מאוד מטפחת המעודדת אותו לקרוא וללמוד, והשני מגיע מסביבה דלה יותר.

מרכז למידה

אבחון הממפה את הנקודות החזקות מול הקשיים . פיתוח תוכניות לימוד אישיות ויישומה, הקניית אסטרטגיות למידה בהנה והבעה , פיתוח זיכרון ויכולות ארגון של הנלמד העצמה רגשית ושיפור דימוי עצמי בכל שיעור .

כל הזכויות שמורות clickin360