fbpx

מבחן BRC

מהו מבחן BRC ? 

מבחן BRC הוא מבחן נוירולוגי ממוחשב שתפקידו לסייע לאנשי המקצוע להבין את הקשיים עימם מתמודד המטופל, לעזור להגיע לאבחנה מדויקת ולהתאים תכנית טיפול באופן אישי לכל מטופל.

מהם התחומים שאותם בודק מבחן BRC ?

מבחן BRC  בודק את כל תפקודי הקשב כולל, קשב מתמשך, פיצול קשב, קשב סלקטיבי ועוד.  את התפקודים הניהוליים, את היכולת לתכנן ולארגן, את היכולת ללמוד מטעויות ואת תפקודי הזיכרון, זיכרון מילולי, זיכרון עבודה ואת השטף המילולי.
קשב מתמשך הוא היכולת לשמור על רמת קשב קבועה לאורך זמן בלי לרדת ברמת הביצוע. ילדים ומבוגרים אשר מתקשים לשמור על קשב מתמשך מתחילים לחלום תוך כדי קריאת ספר, מתחילים לפטפט במהלך ההקשבה בכיתה, לנוע על הכיסא ולהרגיש חוסר שקט.
קשב סלקטיבי הוא היכולת להתמקד רק במטלה אחת בלי להתפתות לגירויים חיצוניים מהסביבה. לילדים הסובלים מבעיה הזו קשה להתרכז ולהקשיב למורה כאשר הילדים מסביבם מדברים או עסוקים בנושאים אחרים.
פיצול קשב הוא היכולת להפנות תשומת לב למספר נושאים בעת ובעונה אחת. לילדים הסובלים מבעיה של פיצול קשב קשה, למשל, להתרכז בסרט בטלוויזיה וגם לענות על שאלות.
תפקודים ניהוליים  אחראים ליכולות חשיבה כמו ארגון, למידה מטעויות, הסתגלות למצבים משתנים ועוד. בעיות בתפקודים הניהוליים עלולים להפריע בלמידה, בפתרון בעיות, במילוי מטלות ובארגון. לילדים הסובלים מתפקודים ניהוליים קשה מאוד, למשל, להתארגן בבוקר, להתלבש, לאסוף את הציוד הנדרש ולהגיע בזמן לבית הספר.

איך מתבצע אבחון BRC?

מבחן BRC נמשך כארבעים דקות שבמהלכם יושב הנבדק מול מסך המחשב ועובד באופן עצמאי.
לפני כל מטלה חדשה ישנן הוראות וחשוב לוודא כי הנבדק  מבין היטב את המשימה שעליו למלא. ועל כן יכולת קריאה והבנת הוראות הם תנאי מקדים והכרחי לביצוע המבדק.
לאחר סיום המבדק מתקבלים נתונים אשר מציגים את הפרופיל הקוגניטיבי של הנבדק בהשוואה לנתונים הממוצעים של בני גילו, מהמין שלו ובעלי אותו מספר שנות לימוד.
תוצאות המבדק מעידות על היכולות של הנבדק, על הכוחות הפוטנציאליים שלו, על הקשיים שאותם הוא חווה על רמת הקשיים ועוד. ניתוח הנתונים מאפשר לאנשי הצוות לקבל את ההחלטות המקצועיות המתאימות באשר לאבחון BRC ולטיפול בבעיות של הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה.

 מרכיבים אלו, הם המאפשרים אבחון של מוקד הפרעת הקשב והריכוז.

  • השוואה מיידית של תוצאות הפרופיל הקשבי לנורמה ישראלית ובינלאומית עדכנית.
  • המבדק, שתוצאותיו מתקבלות בערכים מדידים, מאפשר מעקב אחרי התערבויות (טיפולים שונים) ובדיקת האפקטיביות הטיפולית        בצורה פשוטה וברורה.
  • המבחן מיועד לילדים ומבוגרים כאחד, כשעולה סימן שאלה לגבי קשיי קשב וריכוז.

מבחן מוקסו הוא מבחן שפותח במטרה לאבחן ולתת הערכה טיפולית במקרים של הפרעות קשב וריכוז. זהו מבחן ממוחשב וחדשני אשר בודק את הנבחן במצבים שונים המדמים את סביבת החיים היום יומיים, סביבה שבה נמצאים מסיחים חזותיים, מסיחים שמיעתיים ומסיחים אשר משלבים את שני הגורמים.

זהו מבחן קצר הנמשך כרבע שעה בקרב ילדים  בגילאי 6 עד 13  וכשמונה עשרה דקות מגיל 13 ומעלה. .בסיום המבחן מקבלים הנבדקים פרופיל קשב אישי ומדויק. המבחן מתאים גם לילדים וגם למבוגרים ונערך במצבים שבהם עולים סימני שאלה באשר לקשיים שונים בבעיות קשב וריכוז.

 

צרו קשר

המחופשים ביותר

מבחן BRC הוא מבחן נוירולוגי ממוחשב שתפקידו לסייע לאנשי המקצוע להבין את הקשיים עימם מתמודד המטופל, לעזור להגיע לאבחנה מדויקת ולהתאים תכנית טיפול באופן אישי לכל מטופל.

אבחון או מבחן דידקטי הוא תהליך באבחנה של לקויות למידה. האבחון מתבצע על ידי איש מקצוע מתחום תורת ההוראה, ובו נבדקות יכולות קוגניטיביות כגון חשיבה ועיבוד מידע, כישורי קריאה, הבנת הנקרא וכתיבה, זיכרון והתארגנות. מטרת האבחון היא לסייע באיתור סיבות לכשלים לימודיים במטרה לבנות או לשפר תוכנית לימודים מותאמת על מנת לאפשר ללומד למצות את יכולותיו הלימודיות.

בדיקת TOVA היא בדיקה ממוחשבת מסוג CPT) Continuous Performance Test) או בעברית – מבחן התפקוד המתמשך. דוגמאות נוספות למבחנים מסוג זה הם בדיקת ה-BRC, מוקסו וכדומה. הייחודיות של הבדיקה היא שהיא לא דורשת ידע מוקדם של שפה או חשבון לשם ביצועה, כמו בדיקות ממוחשבות אחרות.​

אבחון מוקסו : מבחן מוקסו : MOXO TEST : MOXO הינו כלי עזר מדעי שפותח בארץ לאבחון והערכה טיפולית של הפרעות קשב וריכוז. זהו מבחן ממוחשב חדשני

אבחון פסיכודידקטי בוחן את תפקודו הלימודי של התלמיד, ובעצם- תפקודו של אדם בכל גיל ובכל תחומי החיים, מושפע לא רק מיכולותיו השכליות. פעמים רבות אנו מסתכלים על מכלול הגורמים המעורבים בחייו.
שני ילדים בעלי יכולות קוגניטיביות דומות יתפקדו בבית הספר באורח שונה לגמרי אם, למשל, האחד מגיע מסביבה מאוד מטפחת המעודדת אותו לקרוא וללמוד, והשני מגיע מסביבה דלה יותר.

מרכז למידה

אבחון הממפה את הנקודות החזקות מול הקשיים . פיתוח תוכניות לימוד אישיות ויישומה, הקניית אסטרטגיות למידה בהנה והבעה , פיתוח זיכרון ויכולות ארגון של הנלמד העצמה רגשית ושיפור דימוי עצמי בכל שיעור .

כל הזכויות שמורות clickin360