fbpx

מהם היתרונות של מבחן BRC?

מהם היתרונות של מבחן BRC?

בעבר נהוג היה לחשוב כי  הקשיים בתחום הקשב והריכוז באים לידי ביטוי רק בקושי להתרכז ולשמור על רמת הקשב והריכוז לאורך זמן, ולכן האבחונים שהיו מקובלים בעבר נהגו לבחון רק את היכולת הזו. כיום, בעקבות מחקרים רבים שנערכו בתחום מבינים אנשי המקצוע שהיכולת להתרכז מבוססת על ארבעה תפקודים השונים זה מזה

מבחן BRC הוא המבדק היחיד אשר בודק את כל ארבעת התפקודים, קשב מתמשך, קשב סלקטיבי, פיצול קשב ותפקודים ניהוליים, ולכן היכולת שלו לסייע למתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז הרבה יותר גבוהה.

איך מתבצע אבחון BRC?

מבחן BRC נמשך כארבעים דקות שבמהלכם יושב הנבדק מול מסך המחשב ועובד באופן עצמאי.
לפני כל מטלה חדשה ישנן הוראות וחשוב לוודא כי הנבדק  מבין היטב את המשימה שעליו למלא. ועל כן יכולת קריאה והבנת הוראות הם תנאי מקדים והכרחי לביצוע המבדק.
לאחר סיום המבדק מתקבלים נתונים אשר מציגים את הפרופיל הקוגניטיבי של הנבדק בהשוואה לנתונים הממוצעים של בני גילו, מהמין שלו ובעלי אותו מספר שנות לימוד.
תוצאות המבדק מעידות על היכולות של הנבדק, על הכוחות הפוטנציאליים שלו, על הקשיים שאותם הוא חווה על רמת הקשיים ועוד. ניתוח הנתונים מאפשר לאנשי הצוות לקבל את ההחלטות המקצועיות המתאימות באשר לאבחון BRC ולטיפול בבעיות של הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה.

מבחן BRC – מהי הפרעת קשב וריכוז?

קשב הוא משאב של המוח המאפשר לנו לשים לב למגוון דברים המתרחשים בתוכנו ובסביבה הקרובה לנו כדי שנוכל לקלוט אותם. הודות למשאבי הקשב הנמצאים במוח אנו מסוגלים ללמוד, להבין ולזכור. מחקרים חדשים שנעשו בתחום מלמדים כי יכולות הקשב של בני האדם מתבססת על ארבעה תפקודים:

קשב ממושך – הוא היכולת לשמור על ריכוז ועל רמת קשב לאורך זמן.

קשב סלקטיבי – היכולת להתרכז רק במטלת קשב אחת ולהתעלם מהגירויים החיצונים בסביבה הקרובה.

פיצול קשב – היכולת להפנות תשומת לב לשני דברים בעת ובעונה אחת.

תפקודים ניהוליים – היכולת לארגן, להתארגן לתכנן, ללמוד מטעויות, להסתגל למצבים שונים ועוד.

מהם היתרונות של מבחן BRC?

מאחר ומבחן BRC הוא המבחן היחיד הבודק את כל ארבעת תפקודי הקשב, תוצאות המבחן מעניקות תמונה רחבה ומדויקת המסייעת לתת מענה מדויק לבעיות הייחודיות של המטופל.

מבחן BRC בודק את הקשיים שאותם חווה המטופל ביחס לבני גילו וביחס לעצמו.

זהו המבחן היחיד הבודק בצורה מעמיקה את קשיי התכנון והארגון של בעלי הפרעת הקשב, קשיים אשר מהווים במקרים רבים חלק גדול מהפרעת קשב וריכוז.

הדו"חות הניתנים לאחר בדיקת תוצאות המבחן מספקים מדד ADHD הנחשב למדד מדעי הנותן תמונה רחבה ומדויקת יותר באשר לרמת ההפרעה, באיזה סוג של תפקוד היא חלה ועל הדרך הטובה ביותר לעזור למתמודדים עם ההפרעות הנ"ל.

האבחון עשוי לאותת על חשדות באשר לליקויי למידה ואצל מבוגרים גם קשיים רגשיים, כדוגמת חרדה, דיכאון וסטרס.

מבחן BRC – 3 דברים שכדאי לדעת

אבחון BRC הוא כלי אבחוני המהווה חלק אינטגרלי מאבחון  של הפרעות קשב וריכוז לילדים ולמבוגרים המתבצע ע"י הרופא.  ממצאיו אינם עומדים בפני עצמם.

האבחון מתאים לילדים החל מסיום כיתה א', לאחר שהם שולטים היטב במיומנויות של הקריאה והכתיבה.

מבחן BRC מסובסד על ידי חלק מקופות החולים, בין השאר קופת חולים מכבי, כללית ומאוחדת.

צרו קשר

המחופשים ביותר

מבחן BRC הוא מבחן נוירולוגי ממוחשב שתפקידו לסייע לאנשי המקצוע להבין את הקשיים עימם מתמודד המטופל, לעזור להגיע לאבחנה מדויקת ולהתאים תכנית טיפול באופן אישי לכל מטופל.

אבחון או מבחן דידקטי הוא תהליך באבחנה של לקויות למידה. האבחון מתבצע על ידי איש מקצוע מתחום תורת ההוראה, ובו נבדקות יכולות קוגניטיביות כגון חשיבה ועיבוד מידע, כישורי קריאה, הבנת הנקרא וכתיבה, זיכרון והתארגנות. מטרת האבחון היא לסייע באיתור סיבות לכשלים לימודיים במטרה לבנות או לשפר תוכנית לימודים מותאמת על מנת לאפשר ללומד למצות את יכולותיו הלימודיות.

בדיקת TOVA היא בדיקה ממוחשבת מסוג CPT) Continuous Performance Test) או בעברית – מבחן התפקוד המתמשך. דוגמאות נוספות למבחנים מסוג זה הם בדיקת ה-BRC, מוקסו וכדומה. הייחודיות של הבדיקה היא שהיא לא דורשת ידע מוקדם של שפה או חשבון לשם ביצועה, כמו בדיקות ממוחשבות אחרות.​

אבחון מוקסו : מבחן מוקסו : MOXO TEST : MOXO הינו כלי עזר מדעי שפותח בארץ לאבחון והערכה טיפולית של הפרעות קשב וריכוז. זהו מבחן ממוחשב חדשני

אבחון פסיכודידקטי בוחן את תפקודו הלימודי של התלמיד, ובעצם- תפקודו של אדם בכל גיל ובכל תחומי החיים, מושפע לא רק מיכולותיו השכליות. פעמים רבות אנו מסתכלים על מכלול הגורמים המעורבים בחייו.
שני ילדים בעלי יכולות קוגניטיביות דומות יתפקדו בבית הספר באורח שונה לגמרי אם, למשל, האחד מגיע מסביבה מאוד מטפחת המעודדת אותו לקרוא וללמוד, והשני מגיע מסביבה דלה יותר.

מרכז למידה

אבחון הממפה את הנקודות החזקות מול הקשיים . פיתוח תוכניות לימוד אישיות ויישומה, הקניית אסטרטגיות למידה בהנה והבעה , פיתוח זיכרון ויכולות ארגון של הנלמד העצמה רגשית ושיפור דימוי עצמי בכל שיעור .

כל הזכויות שמורות clickin360